3. Кошмарен край на полусезона за Шалке, приказка за Фрайбург (+ВИДЕО)

Кошмарен край на полусезона за Шалке, приказка за Фрайбург (+ВИДЕО)

"Миньорите" загубиха с 1:3 след страхотни грешки в защита и завършиха годината с 6 мача поред без успех

Шалке загуби с 1:3 у дома от Фрайбург в 17-ия кръг на Бундеслигата и завърши годината с 6 поредни мача без успех в шампионата. Фрайбург пък приключва есенния полусезон на отличната пета позиция и два успеха поред в края на годината. Гара Дембеле изгледа целия мач от пейката на гостите.

Над 60 000 зрители на „Фелтинс Арена” получиха надежда за победа в 20-ата минута, когато Холтби бе изведен от учида зад защитата и пусна на празна врата за Фарфан за 1:0.

Учида обаче получи контузия и Фрайбург изравни. Бързо радостта се превърна в неловка тишина по трибуните в Гелзенкирхен. Крузе центрира от зоната на Учида и Розентал засече с воле от въздуха – 1:1.

След още 6 минути ужасна грешка на Матип позволи на Шмид да излезе сам срещу Хилдебранд и покрай стража направи 1:2 в 32-ата минута.
След час игра Метцелдер сбърка при изнасянето на топката, Калиджури пусна за Розентал и той с ново красиво воле по диагонала даде победата на Фрайбург – 1:3.

В края само в рамките на минута двата тима останаха с по 10 души. Първо авторът на двата гола Ян Розентал получи втори жълт картон за грубо влизане, а секунди по-късно Клаас Ян Хунтелаар опита да удари съперник без топка и малко пресилено също пое към съблекалните.

Шалке завършва есенния полусезон на седмо място с 25 точки, Фрайбург е пети с 26.
Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)