3. Кевин Курани наказа Щутгарт - 2:1

Кевин Курани наказа Щутгарт - 2:1

Шалке сломи неудобния Щутгарт с 2:1 насред "Мерцедес Арена"

Щутгарт не успя да победи най-удобния си противник в немската Бундеслига. Швабите са безапелационни срещу тима от Гелзенкирхен. В последните си 39 мача на „Мерцедес Арена” „кралско сините” бяха печелили само три пъти. Днес се оказа щастлив ден за Феликс Магат, който успя да победи един от бившите си отбори. Попаденията за гостите отбелязаха Иван Ракитич през първото полувреме и друго добре познато лице в Щутгарт Кевин Курани, който изведе гостите напред малко след като швабите бяха изравнили.

Първата част започна с лек и очакван превес в полза на Щутгарт. Най-активни през първите 45 минути за домакините бяха обичайните заподозрени Какау и Сами Кедира, към тях удачно се включваше и Алекс Хлеб. Необичайно „тих” бе Сердар Тасчъ, който бе далеч от обичайната си форма. Противно на показаното през първото полувреме Иван Ракитич изведе Шалке напред в резултата в 24-ата минута. Рафиня нахлу по дясното крило и в наказателното поле. В пеналта топката бе щастливо отклонена право в краката на Иван Ракитич, който изпъна мрежата от минимално разстояние.

Минута по-късно Какау можеше да изравни, но ударът му от 15 метра премина в ляво от вратата на Мануел Нойер.

Резултатът до края на първата част остана непроменен, а след почивката играта запази равностойния си характер. В 73-ата минута Какау върна Щутгарт в мача. Отличен пробив на Шийбер доведе до пас в наказателното поле. Там от шест метра дистанция Какау простреля Нойер за 1:1. С попадението натурализираният немски национал откри головата си сметка за сезона. Моментите на облекчение в редиците на Щутгарт изтраяха едва една минута. В 76-ата бившият таран на швабите Кевин Курани безкомпромисно прониза Йенс Леман за 2:1.

Победното попадение осигури 19-а точка за Шалке, които ще запазят третото си място във временното подреждане на Бундеслигата. Колебанията в Щутгарт продължават и след 9-я кръг. С две победи, две равенства и пет загуби играчите на Маркус Бабел са на 13-о място.