3. Карлсруе и Арминия напуснаха немския елит

Карлсруе и Арминия напуснаха немския елит

За Херта, които завършват 4-и в крайното подреждане с 63 точки, в игра не се появи българският национал Валери Домовчийски.

Карлсруе разби Херта (Берлин) с 4:0, но през следващия сезон ще играе във Втора Бундеслига. Тимът завърши на предпоследната 17-а позиция в крайното класиране с 29 точки, на една от Енерги, който са на позицията, даваща право на бараж.

Футболистите на Карлсруе се постараха да зарадват феновете си на „Вилдпаркщадион” и вкараха 4-и безответни попадения. Фрайс даде преднина на домакините след 33 минути игра, а Франц в 40-ата направи 2:0. През втората част на два пъти се разписа Кенеди (62-ата и 70-ата), оформяйки крайния резултат.

Арминия (Билефелд) също отпадна от немския елит и през сезон 2008/09 ще мери сили във Втора Бундеслига. В среща от последния кръг на надпреварата Арминия завърши наравно 2:2 в състава на Хановер 96.

Още във 2-ата минута Егиман си отбеляза автогол и Арминия дръпна в резултата с 1:0. Штайнер успя да изравни в 57-ата, а гостите от Хановер направиха пълен обрат чрез Пинто в 84-ата. В последната 90-а минута Арминия стигнаха до точката чрез Вишнярек, но тя не бе достатъчна за оставане в елита.