3. Караславов игра 70 минути и получи жълт картон при реми на Гройтер Фюрт

Караславов игра 70 минути и получи жълт картон при реми на Гройтер Фюрт

Гройтер Фюрт е все по-близо до промоция в елита след 1:1 като гост на Ерцгебирге Ауе

Българският бранител Асен Караславов записа почти 70 минути игра, а неговият Гройтер Фюрт направи 1:1 като гост на Ерцгебирге Ауе в среща от 28-ия кръг на Втора Бундеслига.

Караславов се появи на терена в 22-ата минута като резерва, заменяйки десния защитник Бернд Неерик, който получи контузия в крака и напусна.

В 40-ата минута бившият играч на Славия получи жълт картон за нарушение срещу нападателя на Ерцгебирге Ауе Халил Савран.
Три минути по-късно Гройтер Фюрт поведе с попадение на дежурния голмайстор Оливиер Океан. Бранителят Хайнрих Шмидтгал центрира отляво, Океан бе напълно непокрит и канадецът с глава не остави шанс на Менел – 0:1.

Ауе изравни през втората част в 55-ата минута. Вратарят на „зелените” Макс Грун допусна фатална грешка като изпусна топката след корнер и Савран от няколко метра прати в мрежата за 1:1.

Точката запазва втората позиция на Гройтер Фюрт с 60 пункта и е все по-близо до мечтаната промоция. Ерцгебирге Ауе е на 11-то място с 31 и спокойно чака края на шампионата.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)