3. Хофенхайм продължи без загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

Хофенхайм продължи без загуба в Бундеслигата (ВИДЕО)

Хофе обаче не успя да спечели като домакин срещу последния в класирането

Хофенхайм стигна само до 2:2 като домакин на Хамбургер ШФ в мач от 11-ия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман завършиха срещата със смесени чувства. Те продължиха серията си без загуба от началото на сезона, но не успяха да се справят с последния в класирането. С равенството те все пак събраха21 точки и се изкачиха на пета позиция.

Гостите от Хамбург останаха без победа през кампанията и със скромния актив от 3 точки останаха на дъното.

Момчетата на Маркус Гиздол смълчаха трибуните на "Райн Некар Арена", след като откриха резултата в 28-ата минута. Люис Холтби изведе Филип Костич в ляво, сърбинът напредна в наказателното поле, елиминира съперник и от малък ъгъл преодоля Оливер Бауман.

Домакините заслужено изравниха в последните секунди на първата част. Керем Демирбай центрира от корнер и Сандро Вагнер от пет метра засече в мрежата.

Хофенхайм нанесе втори удар малко след почивката. При контраатака от дясно Павел Кадержабек центрира в пеналта и Стивън Цубер с шут от въздуха от около 15 метра направи 2:1.

След малко повече от час игра Хамбургер изравни. Холтби проби от ляво и пусна пас по тревата, който премина през малкото наказателно поле и на далечната греда непокритият Николай Мюлер отблизо я прати в мрежата за 2:2.

До края Хофенхайм опита да стигне до успеха, но Андрей Крамарич, Цубер и на два пъти Сандро Вагнер на два пъти не успяха да се разпишат от изгодни позиции.

Така домакините прекъснаха серия от три поредни победи на собствен терен.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)