3. Хофе завърши сезона с драматичен успех като гост на Шалке

Хофе завърши сезона с драматичен успех като гост на Шалке

Отборът на Хофенхайм постигна драматична победа с 3:2 при гостуването си на Шалке от последния 34-и кръг на немската първа Бундеслига. Двата отбора, които нямаше за какво да играят в този мач, предложиха на зрителите на „Фелтинс Арена” хубав футбол, 5 гола, 2 обрата и още много положения. Хофе може да се гордее с представянето си през този сезон, докато „кралско-сините” ще трябва набързо да забравят кошмарната кампания и да се съсредоточат върху представянето си догодина, когато на пейката ще е Феликс Магат.

Демба Ба изведе Хофенхайм напред в резултата в 27-ата минута с хубав удар с десния крак, след пас на Карлос Едуардо. Домакините обаче се вдигнаха на щурм и успяха да обърнат резултата в своя полза само за 8 минути. Първо Младен Кръстаич бе точен с глава за 1:1 в 30-ата минута, а само 4 минути по-късно Фарфан направи 2:1 с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле.

През втората част обаче Хофе заигра по-добре и на свой ред успя да обърне резултата в своя полза. В 49-ата минута Карлос Едуардо не даде никакъв шанс на стража на домакините, след перфектно изпълнение на пряк свободен удар – 2:2. Минута преди края на срещата отново бразилецът бе точен за Хофенхайм, този път след изпълнение на дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Рафиньо срещу Фабрисио.

Така с тази победа Хофе завърши сезона на 7-о място с 55 точки, на цели 4 от зона УЕФА. Шалке пък е 8-и с 50.