3. Хофе свали лидера Борусия на земята (видео)

Хофе свали лидера Борусия на земята (видео)

Тимът от Дортмунд загуби гостуването си на Хофенхайм с 0:1, Нюрнберг обърна Волфсбург и засили "вълците" към Втора Бундеслига

Отборът на Хофенхайм поднесе изненадата в 26-ия кръг на Бундеслигата побеждавайки лидера Борусия с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на босненеца Ведад Ибишевич в 63-ата минута. Това е първо поражение за тима от Дортмунд в немското първенство от 18.12.2010 г., когато в среща от 17-ия кръг жълто-черните бяха победени от Айнтрахт Франкурт с 1:0.

Отборът на Борусия, който бе гост в тази среща имаше игрово превъзходство и владееше топката през по-голямата част от срещата. Гостите отправиха и повече удари към противниковата врата, но мерникът им не бе точен.

Първото по-опасно положение в срещата се откри пред домакините, когато в десетата минута  удар с глава на Давид Алаба премина на метър-два над напречната греда.  В следващите минути докрая на първата част пропуски за Хофе направиха Себастиян Руди и Борис Вуксевич, които също бяха близо до попадение. Гостите отговориха с удар с глава на Лукас Бариос, но малко не му достигна да намери целта.

Втората част отново започна с положение пред вратата на Борусия. Този път Ведад Ибишевич застраши вратата на гостите. Отборът от Дортмунд отговори със силен удар на Шмелцер, отразен с вещина от стража на Хофенхайм. Последваха няколко силни минути за гостите, които опитаха да натиснат своя съперник, но това им изигра лоша шега, защото при една контраатака на Хофе в 63-ата минута Ведад Ибишевич откри резултата с гол от десетина метра с десния крак.

Лидерът в немския шампионат опита всичко възможо, за да се добере поне до точката в тази среща, но пропуски на Суботич, Мохамед Зидан и Лукас Бариос ги лишиха от тази възможност.

Въпреки поражението, отборът на Борусия продължава да бъде убедителен водач в Бундеслигата с актив от 61 точки, на цели 12 пред втория Леверкузен, който обаче е с мач по-малко. Хофе пък се изкачва на девета позиция с 36 пункта.

В друга среща от немското първенство отборът на Нюрнберг победи като гост затъващия Волфсбург с 2:1 и утежни още повече ситуацията на „вълците”. Домакините поведоха в 22-ата минута след гол, дело на Марио Манджукич, но Нюрнберг стигна до пълен обрат с голове в края на двете полувремена. Първо в продължението на първата част Филип Волшайд изравни, а секунди преди края на срещата Пер Нилсон направи пълен обрат и донесе трите точки на своя тим.

Благодарение на тази победа Нюрнберг събра 43 точки и заема шесто място, само на точка от петия Майнц. Волфсбург пък е на незавидната 16-а позиция и е под сериозната угроза да играе във Втора Бундеслига от следващия сезон.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)