3. Херта спря победната серия на Хановер 96 (видео)

Херта спря победната серия на Хановер 96 (видео)

С изравнително попадение в 83-ата минута берлинчани се добраха до 1:1

Новакът в Бундеслигата Херта успя да измъкне точка в гостуването на Хановер 96 на „AWD Арена” и спря победната серия на домакините.

Португалският полузащитник Сержио Пинто откри резултата след чудесен изстрел от пряк свободен удар от почти 30 метра в 33-ата минута и даде преднина на Хановер. „Старата дама” от Берлин подобри играта си през втората част, но трудно гостите стигаха до голови положения.

Вратарят Рон-Робърт Цийлер направи всичко възможно да запази мрежата си суха и да предотврати изравнителния гол. Той обаче остана безпомощен в 83-ата минута, когато бившият играч на Байерн Мюнхен Кристиян Лел проби отдясно и достави перфектно центриране за Пиер-Мишел Ласога, който не сбърка отблизо и направи 1:1.

В края на мача се случи и най-спорното положение. Секунди преди последния съдийски сигнал Кристиян Пандер от Хановер вкара гол пак след пряк свободен , но съдията отмени попадението заради засада. Така резултатът остана 1:1.

Хановер 96 е на втора позиция със 7 точки от 3 мача, а Херта е на 13-то място с 2 точки и още няма победа в Бундеслигата през този сезон.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)