3. Херта съкруши и съсипа жалката Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Херта съкруши и съсипа жалката Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Берлинчани стигнаха до успех с 3:2

Борусия Дортмунд се отдалечи от лидера в Бундеслигата Байерн Мюнхен, след като загуби гостуването си на Херта Берлин с 2:3 в мач от 17-ия кръг на германския шампионат. Хората на Марко Розе изиграха слаб мач, като правеха много грешки и закономерно си тръгнаха с празни ръце от столицата. Победата за Херта донесоха Марко Рихтер, който се разписа два пъти и Ишак Белфодил. За гостите вкараха Юлиан Бранд и Щефан Тигес.

Гостите от Дортмунд започнаха по-добре мача и в 13-ата минута Марко Ройс се включи от втора позиция и стреля, но за щастие на Херта топката мина покрай левия страничен стълб.

Две минути по-късно защитата на Дортмунд не успя да изчисти една топка и тя стигна до Юрген Екеленкамп, чийто удар обаче бе неточен.

В ответната атака домакините вкараха. Точен бе Мизиан Маоида, който получи чудесен пас вляво от вратата на Марвин Хиц и с удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата. Две минути след гола (в 18-ата минута) се включи системата за видеоповторение и попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 31-ата минута вестфалци стигнаха до гол. След грешка на Максимилиан Мителщет, топката стигна до Юлиан Бранд, който с кравис прехвърлящ удар прати топката в мрежата на Александър Шволов.

Минута преди края на първата част Аксел Витсел вкара, но голът не бе зачетен заради засада.

Шест минути след подновяването на играта домакините изравниха. Владимир Дарида изведе Ишак Белфодил вдясно от вратата на Дортмунд и нападателят прокара топката под плонжа на Марвин Хиц – 1:1.

В 57-ата минута обратът на „Олимпиащадион“ бе факт. Тогава Маолида пусна подаване към Марко Рихтер. Той с удар от извън границите на наказателното поле заби топката в горния ляв ъгъл.

Четири минути след това нов гол на Дортмунд не бе признат заради засада.

В 69-ата минута тимът на Тайфун коркут стигна до трети гол. Белфодил стреля силно от близка дистанция, а Хиц парира удара му. Топката обаче стигна до Рихтер, който при добавката не остави шанс на швейцарския страж.

Този гол подейства отрезвяващо на гостите и те на свой ред тръгнаха да обръщат резултата.

В 83-ата минута резервата Щефан Тигес получи центриране отдясно то Рафаел Герейро и отблизо с глава прати топката в мрежата.

До края на мача дортмунд продължи да натиска в търсене на точката, но защитата на берлинчани издържа и така те спечелиха трите точки, като по този начин се изкачиха до 11-ото място в Бундеслигата с 21 точки. „Жълто-черните“, от своя страна, са втори на 9 точки зад лидера Байерн, като имат 34 точки на сметката си.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)