3. Хановер се приближи до Европа след успех над Нюрнберг (видео)

Хановер се приближи до Европа след успех над Нюрнберг (видео)

Домакините от Хановер надделяха с минималното 1:0

Отборът на Хановер 96 победи с минималното 1:0 тима на гостуващия Нюрнберг в първи мач от 19 кръг на немската Първа Бундеслига. Домакините се поздравиха с успеха с един-единствен гол - дело на Мохамед Абделау, още в 18-та минута. С победата "червените" се приближиха само на две точки от местата в класирането, даващи право на участие в евротурнирите.

Двубоят започна равностойно и още в 5-та минута Кристиан Еглер от Нюрнберг стреля неуспешно към вратата на домакините. Хановер отвърна на удара с изстрели на Абделау и Пинто, които обаче не поразиха целта.

В 18-та минута дойде и часът на гола. Ларс Щиндл получи по дясното крило една топка от дълбочина, напредна и центрира фалцово към Абделау, който се озова чист и вкара от воле за 1:0. Хубавият гол даде увереност на домакините, които продължиха да атакуват, но до края на първото полувреме чисти положения нямаше.

В началото на втората част атаките на футболистите на Мирко Сломка не секхнаха и Пинто и компания продължиха да тормозят противниковата защита. С неточни удари се отличиха Пандер, Рауш и Шлаудраф. За гостите Еглер, Пекхарт и Дидави бяха много активни, но така и не успяваха да изравнят статуквото.

В 83-та минута Дидави опита удар от средна дистанция, който обаче не затрудни стража на Хановер. В последните минути, както и през първата част, чисти положения нямаше и трите точки заслужено отидоха при Сломка и играчите му. С успеха те събират 27 точки и са на 7-та позиция в класирането. С 29 точки е шестият Байер (Леверкузен), но и с мач по-малко.

Нюрнберг е 12-ти в таблицата с актив от 21 т.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)