3. Хановер отупа Нюрнберг с 4:1 и влезе в тройката (+ВИДЕО)

Хановер отупа Нюрнберг с 4:1 и влезе в тройката (+ВИДЕО)

Байер Леверкузен и Хофе взеха убедителни победи навън

Хановер размаза Нюрнберг с 4:1 срещу Нюрнберг в петия кръг на Бундеслигата и се изкачи до трето място в таблицата с 10 точки.

Домакините се възползваха от почти всички грешки в отбраната на Нюрнберг и взеха трети успех в шампионата. Звездата на мача бе Шабош Хущи, който вкара гол и направи две асистенции.

В 21-ата минута Сержо Пинто намери Шлаудраф, Хущи пусна за Щиндъл в наказателното поле и той с едно докосване откри - 1:0.

След това Пер Нилсон сбърка фатално, Хущи му отне и сам вкара покрай вратаря Шефер за 2:0.

През втората част Нилсон пак се издъни, Дидие Я Конан мина и вратаря, за да вкара на празна врата – 3:0 в 52-ата минута.

При една контра в 64-ата минута Хущи пусна за Я Конан, който беше сам и с външен фалц покрай вратаря направи 4:0.

Хущи вече има 3 гола и 7 асистенции от всичките 14 гола на Хановер до момента.

В 74-ата минута Чандлър вкара утешителен гол за Нюрнберг, когато Цийлер проспа един негов удар, топката тупна под ръцете му и влезе в мрежата за 4:1.

Хофенхайм победи като гост Щутгарт с 3:0 и остави отбора от града на Мерцедес в зоната на изпадащите.  Такаши Усами откри за Хофе в 5-ата минута, а веднага след почивката Хоселу удвои. Фабиан Джонсън сложи точка на спора с трети гол за отбора на Маркус Бабел преди да е изтекъл час игра.

Хофенхайм вече е комфортно в средата на таблицата, а Щутгарт е предпоследен с две точки.

На „SLG Арена” в Аугсбург местният тим загуби с 1:3 от Байер Леверкузен и остана на дъното в Бундеслигата със само една точка от пет мача.

Щефан Кислинг огорчи над 25 000 зрители по трибуните в 7-ата минута за 0:1.

В края на първата част „аспирините” забиха нови два гола.  Филип Волшайд оползотвори пас на Топрак и удвои в 39-ата, а минута преди паузата националът на Германия Андре Шурле направи резултата класически – 0:3.

Тобиас Вернер върна един гол в 51-ата минута, но Аугсбург нямаше сили за повече и се примири със загубата.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)