3. Хановер излъга Кьолн с 2:1 в доста равностоен мач

Хановер излъга Кьолн с 2:1 в доста равностоен мач

Хановер победи трудно с 2:1 Кьолн в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата, която се игра на стадион „AWD Arena”. Домакините поведоха с два гола до полувремето, но „козлите” се върнаха в мача с попадение в началото на втората част. Двата отбора си поделиха по едно полувреме, а гостите може да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка. Цял мач за Кьолн записа бившият играч на Литекс (Ловеч) Миливое Новакович, който бе автор и на почетното попадение за неговия тим.

Още в началото на срещата Петит стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина над вратата, а малко по-късно неговият съотборник Балиш стреля покрай левия страничен стълб. Натискът на домакините даде резултат в 19-ата минута, когато десният бек Леон Андерсон стреля от границата на наказателното поле, а топката влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Кьолн.

В 24-ата минута Бругинг центрира в полето на гостите, а ударът на Стайнер с глава бе спасен с мъка от вратаря Мондрагон. Осем минути по-късно Андерсон вкара втория си гол в мача. Бругинг подхвана бърза контраатака за домакините, подаде на непокрития Леон, който хладнокръвно матира стража на „козлите”.

Втората част започна по прекрасен начин за Кьолн, а бившият нападател на Литекс Миливое Новакович намали резултата в 47-ата минута. Той засече с глава центриране на Вучичевич, а кълбото влетя в горния десен ъгъл на Енке. Пет минути по-късно удар с глава на Вучичевич мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. До края на мача „козлите” изпуснаха няколко изгодни възможности чрез Новакович и Вучичевич, но в крайна сметка домакините се поздравиха с трите точки.
След този мач Кьолн заема 12-ото място с актив от 32 точки, а Хановер заема 13-ата позиция със същия точков актив, но по-лоша голова разлика.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)