3. Хамбургер се провали у дома срещу Бохум - 0:1

Хамбургер се провали у дома срещу Бохум - 0:1

Осакатеният от контузии Хамбургер се отдалечи от върха след загуба от предпоследния Бохум

Хамбургер се отдалечи от първото място в немската Бундеслига, за което доскоро спореше с Байер Леверкузен. Бургерите загубиха нещастно у дома с 0:1 от предпоследния в лигата Бохум.

Единственото попадение в срещата отбеляза полузащитникът Денис Гроте в 77-ата минута. Препълненият лазарет на Хамбургер в крайна сметка си каза думата. Преди срещата наставникът Бруно Лабадия се зарече, че тимът ще преследва победата, дори да разполага със само 13 играчи, които играят редовно в първенството.

Най-опасен в редиците на домакините не Пьотър Троховски, който създаде и най-удобното положение за бургерите през първата част. След центриране на халфа Йорис Матайсен надскочи защитата на Бохум, но прати топката встрани от вратата.
Домакините продължаваха да налагат волята си над Бохум и през второто полувреме. В 77-ата минута обаче Гроте порази вратата на Франк Рост. Шестак спечели единоборство с Матайсен по крилото и бързо намери Гроте в средата на пеналта, откъдето опъна мрежата за 1:0 с първия си гол за сезона.

В последните минути Хамбург хвърли всички сили в предни позиции, но така и не намери верния път към мрежата на Филип Хеерваген. Домакините изпуснаха идеална възможност да запазят напрежението върху Байер, който записа равенство с Байерн в дербито на 13-я кръг. Хамбургер заема последното място, даващо право на участие в евротурнирите с актив от 23 точки. Бохум все още е сред изпадащите, но настигна Щутгарт, който пък окупира мястото за баража за влизане в Оберхаус-а.