3. Хамбургер се изкачи в тройката на Бундеслигата след 2:0 над Фрайбург

Хамбургер се изкачи в тройката на Бундеслигата след 2:0 над Фрайбург

Отборът на Хамбургер стартира 2010-а година с убедителна победа с 2:0 над Фрайбург. Срещата на „Нордбанк Арена” премина изцяло под диктовката на домакините, които само могат да съжаляват, че пропуснаха да направят победата си още по-изразителна. Попаденията за Хамбургер паднаха в началото на двете полувремена и бяха дело на Янсен и Петрич.

Отборът на Хамбургер стартира 2010-а година с убедителна победа с 2:0 над Фрайбург. Срещата на „Нордбанк Арена” премина изцяло под диктовката на домакините, които само могат да съжаляват, че пропуснаха да направят победата си още по-изразителна. Попаденията за Хамбургер паднаха в началото на двете полувремена и бяха дело на Янсен и Петрич.

Срещата започна със силен домакински натиск и логично играчите на Хамбург поведоха в резултата още в 7-ата минута. Яролим подаде на Марсел Янсен, който с хубав изстрел с левия крак прати топката в мрежата зад Пулпин. Шест минути по-късно голмайсторът подаде на Торун, но ударът на последния от границата на полето мина на сантиметри покрай вратата. Домакините продължиха да натискат, а с пропуски се отчетоха Петрич, Троховски и Торун.

Гостите от Фрайбург сътвориха първото си по-опасно положение в мача чак в 35-ата минута, когато Менди засече с глава хубаво центриране на Банович, а топката мина покрай вратата на Рост. До края на полувремето не се откриха чисти голови положения пред една от двете врати.

Десет минути след началото на второто полувреме домакините успяха да удвоят преднината си. Янсен намери Петрич пред границата на наказателното поле и той с десния крак не остави никакви шансове на Пулпин. В 80-ата минута домакините пропуснаха да направят преднината си класическа, след като Аого не успя да вкара от 5-6 метра. До края на мача футболистите на Хамбургер спокойно контролираха развоя на мача и в крайна сметка се позравиха с упех в първия пролетен кръг на Бундеслигата.

След тази победа Хамбургер се изкачи на 3-ото място с актив от 34 точки, докато Фрайбург се смъкна на 14-ата позиция с 18 пункта.