3. Хамбургер се изкачи на върха в Германия след 2:1 над Байер Леверкузен

Хамбургер се изкачи на върха в Германия след 2:1 над Байер Леверкузен

Байер Леверкузен изигра ролята на символичен домакин в 21-я кръг на немската първа Бундеслига срещу тима на Хамбургер. „Аспирините” приеха гостите на временния си дом в Дюселдорф на стадион “LTU Arena”.

Байер не е побеждавал „хамбургерите” в пет поредни шампионатни мача, до този момент те са записали три загуби и две равенства.

Мачът не започна по благоприятен начин за домакините, които допуснаха гол в 18-ата минута, като негов автор стана Марсел Янсен. Гереро нахлу по дясното крило, оставяйки зад себе си Енрике. Нападателят отведе топката до самата граница на терена, при което изпрати ниско центриране към Ивица Олич. Единайската на Хамбургер пропусна за връхлитащия Янсен, който стреля от 16 метра разстояние плътно към дясната града на Рене Адлер за 1:0.

Леверкузен върна гола пасив, благодарение на Патрик Хелмес. Мануел Фридрих намери Хелмес в дясната част на наказателното поле . Там националът се освободи от опеката на Йорис Матайсен, разписвайки се за 1:1 от 11 метра разстояние.

Последната дума за пореден път принадлежеше на Хамбургер. В 67-ата минута Гереро спечели единоборството си, напредна към вратата на Адлер. Янсен за втори път бе заел по-удобната позиция в малкото накзателно, Гереро видя тази възможност и подаде на своя колега. Седмицата стреля от 6 метра разстояние и реализира второто си попадение за вечерта.

Резултатът остана непроменен до края на 90-те минути. Гостите бяха принудени да изиграят двубоя с човек по-малко, след като в 86-ата минута терена напусна Жером Боатенг за второ официално предупреждение.

С победата си Хамбургер се изкачи обратно на първо място в Бундеслигата, изграждайки преднината си над Хофенхайм до 2 точки. Байер запази петото си място, но Волфсбург се намира опасно близо до аспирините във временното подреждане. Двата тима разполагат с по 36 точки в  своя актив.

С гола си Хелмес (16) се доближи до 18-те попадения на Ведад Ибишевич, който за жалост на Хофенхайм няма да играе до края на сезона.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)