3. Хамбургер разочарова Кьолн на гости пред 40 хиляди

Хамбургер разочарова Кьолн на гости пред 40 хиляди

Гостите надделяха с минималното 1:0 на гости на "козлите"

Отборът на Хамбургер надделя с минималното 1:0 като гост на Кьолн в мач от 21 кръг на немската Първа Бундеслига. Единственото попадение в мача падна само две минути преди края на редовното време и бе дело на Паоло Гереро.

Срещата започна с нормално темпо на игра, като в първите минути сякаш по-активни изглеждаха гостите. В 8-та минута и секунди по-късно удари към вратата на Кьолн отправиха Младен Петрич и Марсел Янсен, но до гол не се стигна.

Тимът от Хамбург продължи да напада и удар на Янсен в 11-та минута бе вещо спасен от стража на домакините Ренсинг. В 21-та минута бившият нападател на Литекс Миливое Новакович опита шут от средна дистанция, но топката бе блокирана от бранител на "хамбургерите".

До края на първото полувреме голове не паднаха, но с удари за домакините се отличиха Славомир Песзко и Миливое Новакович. За гостите неуспешни изстрели реализираха Паоло Гереро и Петрич на два пъти.

През втората част нещата не се промениха много. Пред двете врати не беше особено горещо, като двата тима водеха битка в централната зона на игрището. В 70-та минута Мартин Ланиг от домакините пропусна добра възможност а секунди по-късно и Петрич не успя да вкара.

Гостите продължиха да упорстват с удари на Петрич, Давид Яролим, както и Денис Аого. В 88-та минута дойде и заветният момент, когато Паоло Гереро вкара за 1:0 след подаване на Петрич пред 46 хиляди зрители на стадион "Райн Енерги".

До края на сблъсъка "козлите" не успяха да вкарат и гостите си тръгват от Кьолн с трите точки. След успеха Хамбургер се изкачи на 10-та позиция с 26 точки, докато Миливое Новакович и компания са 12-ти с актив от 24 т.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)