3. Хамбургер разочарова и падна у дома с 0:1 от Щутгарт (+ВИДЕО)

Хамбургер разочарова и падна у дома с 0:1 от Щутгарт (+ВИДЕО)

Ведад Ибишевич вкара победния гол за гостите на "Имтех Арена"

Хамбургер загуби с 0:1 от Щутгарт у дома на „Имтех Арена” в последна среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. Ведад Ибишевич вкара победния гол за „швабите”.

Само след 70 секунди Мартин Харник изскочи срещу Рене Адлер, но вратарят на домакините спаси удара. След това Рудневс опита за Хамбургер, но Улрайх спаси.

Щутгарт играеше по-добре и трайно се настани в половината на своя домакин. В 15-ата минута Гентнер намери Ибишевич, но от чиста позиция той стреля край вратата.

Ван дер Ваарт беше пазен отлично от Вилям Квист и бе напълно незабележим на терена.

Логичното се случи в 30-ата минута. Гентнер разтегли за Харник по десния фланг, австриецът центрира ниско и Ибишевич засече на границата на малкия пеналт за 0:1.

Хамбургер не стоеше добре на терена, но можеше да изравни в 45-ата минута. Ударът на Милан Бадей от 30 метра обаче разтресе напречната греда.

След паузата домакините станаха по-опасни в атака, но резервата Байстер видя ка Улрайх спасява неговия прецизен удар.

Холцхаузер, Траоре и Харник изпуснаха да увеличат аванса на Щутгарт, но гостите няма да са недоволни и от минималния успех.

Хамбургер е 10-ти с 10 точки, Щутгарт се доближи на 12-та позиция с 9.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)