3. Хамбургер погледна към Европа след 2:1 в Гелзенкирхен

Хамбургер погледна към Европа след 2:1 в Гелзенкирхен

Хосе Паоло Гереро се превърна в герой за Хамбург във втори пореден двубой. След като върна тима в битката за Купата на УЕФА срещу Галатасарай перуанецът и днес бе точен на два пъти срещу домакина Шалке. Хамбург спечели с 2:1 последната среща от 25-я кръг на немската Бундеслига срещу домакина Шалке, благодарение на което отбора от втория по големина град в Германия насочи погледа си към участие в Шампионската лига през следващия сезон.

С 15-ата си победа за сезона Хамбург събра актив от 48 точки, също колкото имат Волфсбург и Байерн Мюнхен, които съответно заемат втора и трета позиция.

Срещата „Фелтинс Арена” започна с отбелязване на европейската кампания за борба срещу глада, част от която е и България. Двата тима спестиха голяма част от енергията и усилията си през първите 45 минути. Едно от по-опасните положения създаде Леван Кобиашвили, който с неразчетения си пас към Мануел Нойер предостави добра възможност за стрелба пред Йонатан Питройпа. Той за жалост на гостите стреля над напречната греда на Франк Рост.

През втората част темпото се измени драстично и Хамбург бе този, който нанесе първия удар.  Гереро създаде гол от нищото, след като вратарят на домакините и Мануел Нойер не успяха да съгласуват действията си. Свободната топка попадна в перуанеца, а пред себе си той имаше единствено опразнената врата.

След попадението в 71-ата минута Гереро удари съперника за втори път след само 4 минути. Марсел Янсен свърши черната работа и заложи топката за Гереро в малкото наказателно поле, а деветката от непосредствена близост покачи за 2:0.
„Кралско сините” отбелязаха един утешителен гол, благодарение на Джеферсън Фарфан в 80-ата, но Шалке определено пропиля последния си шанс за завръщане в евротурнирите.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)