3. Хамбургер излъга Фрайбург в дербито на слабаците

Хамбургер излъга Фрайбург в дербито на слабаците

Гара Дембеле се появи като резерва за своя тим

Отборът на Хамбургер се записа втора победа в Бундеслигата, след като се наложи с 2:1 като гост на Фрайбург в среща от 9-ия кръг на немското първенство. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле започна мача като резерва и се появи в игра за Фрайбург в 76-ата минута, но не успя да се разпише и да помогне на тима си да се добере до точката.

Хамбургер излезе напред в резултата след попадение на Сон в 12-ата минута. Преднината на гостите от един гол се запази и до почивката на мача, въпреки че нападателят Папис Демба Сисе направи няколко последователни пропуска за домакините.

През втората част Фрайбург бързо възстанови равенството. Изключително активният през първата част Папис Демба Сисе най-сетне се разписа. Това се случи в 47-ата минута. В 73-ата обаче Хамбургер отново излезе с гол напред благодарение на Иво Иличевич. Малко след това в игра се появи Гара Дембеле, а в 81-ата минута домакините от Фрайбург получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Авторът на първия гол – Папис Демба Сисе, пропусна от бялата точка и така гостите си тръгнаха като победители.

След успеха Хамбургер продължава да е на последното 18-то място със 7 пункта. Фрайбург е 17-ти със същия актив.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)