3. Гройтер Фюрт еднолично на върха след равен със затъналия Аахен

Гройтер Фюрт еднолично на върха след равен със затъналия Аахен

Двата отбора доиграха мача с по 10 души, Караславов цял мач на пейката

Отборът на Гройтер Фюрт направи 0:0 като гост на Алемания Аахен и застана еднолично на върха в класирането на Втора Бундеслига. Българският бранител на гостите Асен Караславов започна мача от пейката и така и не се появи на терена.

Мачът бе изпълнен с напрежение, а съдията не успя да овладее емоциите в началото. След няколко груби влизания се наложи той да извади картоните. В 23-ата минута Юнглас от Ааахен удари с лакът съперник при едно единоборство в център на терена и му бе показан червен картон.

Гройтер Фюрт не остана по-назад. 4 минути по-късно Приб влезе много грубо в краката на Раду и численото равенство на терена бе възстановено след червения картон, който съдията извади. Домакините имаха повече положения за гол, но Раду и Одонкор не можаха да се разпишат.

В другите 2 мача от Втора Бундеслига днес Мюнхен 1860 смачака Франкфурт у дома с 4:0, а със същия катастрофален резултат Бохум загуби вкъщи от прекрасно представящия се досега Падерборн.

След това нулево реми „зелените” са начело на таблицата с 19 точки след 6 победи, равен и загуба. Алемания Аахен остана на дъното с едва 4 равенства и нито една победа през новия сезон.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)