3. Гладбах продължава да затъва, падна и от Унион (ВИДЕО)

Гладбах продължава да затъва, падна и от Унион (ВИДЕО)

Борусия има само 1 точка от три мача

Унион Берлин спечели с 2:1 домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах от третия кръг на Бундеслигата. В герои за столичани се превърнаха Нико Гиселман и Тайво Авоний, ао Йонас Хофман вкара за „жребчетата“.

На „Старото лесничейство“ в Берлин домакините поведоха в 21-ата минута, когато осъществиха бърза контратака, при която топката стигна до Генки Харагучи на десния фланг. Японският национал центрира в наказателното поле и Нико Гиселман стреля неспасяемо с глава – 1:0. Четири минути преди края на полувремето Унион удвои аванса си. След ъглов удар за Борусия, домакините направиха контраатака, при която Тайво Авоний остана очи в очи с вратаря Ян Зомер и не сгреши - 2:0.

Гостите от Мьонхенгладбах натискаха през цялото второ полувреме в търсене на гол, но безуспешно, като те отправиха общо 15 удара по посока на противниковата врата. Попадението за тях дойде в 91-ата минута, когато вратарят на домакините Андреас Луте спаси удар на Ласло Бенеш, но топката стигна до Йонес Хофман и той вкара. До нов гол в мача така и не се стигна и по този начин Унион Берлин задълбочи кризата в Борусия Мьонхенгладбах, който след 3 мача има едва 1 точка и се намира на 15-о място в класирането в Бундеслигата. Отборът на Урс Фишер, от своя страна, е на 8-а позиция с 5 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)