3. Гара поднови тренировки, Фрайбург привлече бивш национал на Германия

Гара поднови тренировки, Фрайбург привлече бивш национал на Германия

Андреас Хинкел за последно защитаваше цветовете на шотландския гранд Селтик

Бившият германски национал Андреас Хинкел премина в състава на Фрайбург като свободен агент, съобщи ДПА.

29-годишният десен защитник за последно защитаваше цветовете на шотландския гранд Селтик, но през миналия сезон не изигра нито един мач заради операция на скъсани връзки на коляното.

Хинкел има 21 мача за националния отбор на Германия, с който участва на финалите на Европейското първенство в Португалия през 2004 година.

В същото време привлеченият от Левски нападател Гара Дембеле поднови нормални тренировки. Малийският национал страдаше от стомашен вирус, но от днес отново е на разположение на старши треньора Маркус Зорг.

Зорг обаче получи лоши новини, след като стана ясно, че капитанът Хайко Бутшер е с фрактура на носа и отново ще трябва да почива.

Бранителят се завърна в състава след едномесечно отсъствие заради травма на ахилеса при победата над Борусия (Мьонхенгладбах) за първенство с 1:0 в събота.

Вчера той беше пратен да натрупа допълнителен игрови опит в дублиращия отбор в мача срещу Байерн Алценау, но още в десетата минута трябваше да напусне терена принудително, след като беше ритнат в главата от съперник.

От лекарския щаб на Фрайбург на този етап не уточниха кога ще се възстанови Бутшер.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)