3. Фрайбург записа победа над Айнтрахт в изнервен мач с червени картони (ВИДЕО)

Фрайбург записа победа над Айнтрахт в изнервен мач с червени картони (ВИДЕО)

Единственото попадение в срещата отбеляза Петерсен в 77-ата

Отборът на Фрайбург спечели с 1:0 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. Нилс Петерсен вкара единствения гол в 77-ата минута. Гостите играха цяло полувреме с човек по-малко след червения картон на Желсон Фернандеш. В добавеното време на мача Давид Абрахам също беше изгонен, след като изля нервите си върху наставника на съперника, избутвайко го с рамо на земята.

В 29-ата минута съдията назначи дузпа за гостите. Жонатан Шмит притисна Гонсало Пасиенсия и това даде основание за рефера Феликс Брих да посочи бялата точка. След консултация с ВАР арбитърът отмени дузпата. В края на полувремето Желсон Фернандеш получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко.

Натискът на домакините се увенча с успех в 77-ата минута. След центриране отляво Валдшмит се размина на точката на дузпата, а Нилс Петерсен беше на точното място и реализира с с нисък удар от 15 метра - 1:0. В 95-ата минута Давид Абрахам избута треньора на домакините в преследване на излязлата в тъч топка. Съдията не се покалеба да му покаже директен червен картон.