3. Фрайбург влезе в Бундеслигата, Караславов и Гройтер Фюрт с издънка

Фрайбург влезе в Бундеслигата, Караславов и Гройтер Фюрт с издънка

Отборът на Фрайбург със сигурност ще запази първото си място до края на кампанията във Втора Бундеслига. Това значи, че тимът ще играе в Бундеслигата през следващия сезон. Фрайбург победи като гост Кобленц с 5:2 и се възползва от самоубийственото реми между Нюрнберг и Гройтер Фюрт, за да си бетонира първата позиция.

Бившият капитан на Славия Асен Караславов игра цял мач при равенството на Гройтер с Нюрнберг - 1:1. Това бе един от малкото шансове на неговия отбор да се пребори за промоция в Бундеслигата през следващия сезон.

В двубоя Видошич откри за гостите в 47-та минута, а след десетина минути Ризингер оформи крайното 1:1. Така във временното класиране, 3 кръга преди края, Фрайбург води убедително с 64 точки, с 10 повече от втория Майнц. Нюрнберг е трети с 53, а Гройтер Фюрт и Кайзерслаутерн имат по 52.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)