3. Фрайбург отлепи от дъното с важен успех срещу Шалке

Фрайбург отлепи от дъното с важен успех срещу Шалке

Гара Дембеле изгледа от пейката победата с 2:1 на своя отбор над „миньорите”

Фрайбург отказа окончателно Шалке 04 от шампионските му амбиции. Отборът на Гара Дембеле спечели с 2:1 срещу „кралскосините” като домакин в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. Бившият малийски нападател на Левски изгледа успеха на своите от пейката и не се появи на терена.

След първоначален натиск на гостите от Гелзенкирхен Фрайбург първи намери пътя към мрежата на противника. Себастиан Фрайс, който зае мястото на върха на атаката на Фрайбург вместо Дембеле, вкара първия си гол за тима. Той получи страхотен пас от Флум и хитро стреля покрай Хилдебранд за 1:0 в 18-ата минута.

Фрайбург продължи търпеливо да чака своите шансове. През втората част домакините спечелиха дузпа в 66-ата минута и халфът Даниел Калигури намери долния ляв ъгъл на мрежата за 2:0, макар че Тимо Хилдебранд позна ъгъла.

Шалке опита да отвърне на удара. Финландецът Теему Пуки замени ветерана Раул и след само 30 секунди на терена скандинавският нападател намали на 2:1 в 72-ата минута. Той се възползва от подхлъзване на Имануел Хьон и вкара в мрежата на Бауман, който не се намеси добре.

„Миньорите” се втурнаха напред за изравнителен гол, но не успяха да го намерят. Нещо повече, в 87-ата минута Кириакос Пападополус направи тактическо нарушение срещу Райзингер и получи втори жълт картон, като остави своите с 10 души без шансове на терена.

Фрайбург спокойно изчака края на мача и взе жизненоважни три точки в битката за оцеляване.

В друг мач от 24-ия кръг на Бундеслигата Кайзерслаутерн и Волфсбург направиха реми 0:0.

Фрайбург задмина Кайзерслаутерн в дъното на таблицата. „Лаутерите” са последни с 19 точки, а Фрайбург е предпоследен с 21. Шалке остава 4-ти с 44 точки, а Волфсбург е на 11-то място с 28.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)