3. Фрайбург и Вердер не излъчиха победител (видео)

Фрайбург и Вердер не излъчиха победител (видео)

Двата тима взеха по точка от сблъсъка помежду им

Фрайбург и Вердер (Бремен) не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду им и завършиха мача си от 20-ия кръг на немската Първа Бундеслига при равенство 2:2. „Бременските музиканти” на два пъти повеждаха в резултата, но Фрайбург все пак успя да се добере до точката.

Резултатът бе открит в 29-ата минута от Клаудио Писаро, който с изпълнението си не остави шансове на стража на домакините – Оливер Бауман. Радостта на гостуващия тим обаче продължи много кратко, защото в 32-ата минута Седрик Макиади направи резултата 1:1, след като се разписа с глава.

През второто полувреме „бременските музиканти” отново излязоха с гол напред. Това се случи почти веднага след подновяването на играта през втората част, в 47-ата минута, когато Писаро отбеляза втория си гол в мача. Фрайбург все пак измъкна точката, след като в 70-ата минута Джонатан Шмид прати кълбото в мрежата на Тим Вийзе, оформяйки крайното 2:2.

След равенството Вердер е на 5-ото място с 32 точки, докато Фрайбург продължава да е последен, като вече е със 17 пункта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)