3. Фарфан донесе успеха на Шалке срещу Фрайбург (видео)

Фарфан донесе успеха на Шалке срещу Фрайбург (видео)

Волфсбург загуби у дома от Хамбургер в дебюта на Пиер Литбарски като наставник на "вълците"

Тимът на Шалке постигна ценен успех срещу Фрайбург у дома, спечелвайки с минималното 1:0 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.Единственото попадение отбеляза перуанецът Джеферсън Фарфан в 49-ата минута.

Домакините имаха пълно превъзходство в срещата и като по чудо не отбелязаха още попадения. Още в петата минута Раул можеше да открие резултата на „Велтинс-Арена”, засичайки с глава центриране на Лукас Шмиц, но стражът на Фрайбург показа отличен рефлекс и извади топката, която летеше към горния десен ъгъл. Малко по-късно и Хунтелаар пробва да разпечата мрежата на гостите с глава, но кълбото мина на около метър над напречната греда. Фрайбург отвърна с далечен шут на Папис Демба Сисе в края на първата част.

Четири минути след почивката Раул намери Фарфан в наказателното поле на гостите и последният отбеляза от малък ъгъл с хубав удар с десния крак. Докрая на срещата най-настойчив в опитите си да увеличи преднината на Шалке бе Раул, чиито удари на няколко пъти бяха спасявани от Оливър Бауман. В крайна сметка до повече попадения не се стигна и тимът от Гелзенкирхен спечели минимално. След тази победа Шалке се изкачва на десета позиция с 29 точки, докато съперникът им от тази вечер е шести с 34.

В друга среща от 22-ия кръг Хамбургер надделя като гост над Волфсбург също с 1:0. Тази среща бе дебют на новия наставник на "вълците" Пиер Литбарски, който замени наскоро уволнения Стив Макларън. Единственото попадение отбеляза Младен Петрич от дузпа в 33-ата минута.

Гостите бяха по-активни през първата част и можеха да се поздравят с по-изразителен успех, ако не бяха пропуските на Нистелрой, Младен Петрич и Денис Аого при резултат 0:0. Така се стигна до 33-ата минута, когато Симон Кяер повали Петрич в наказателното поле и реферът Марко Фриц не се поколеба да посочи бялата точка. Потърпевшият нападател сам застана зад топката и хладнокръвно отбеляза в горния ляв ъгъл на вратата на Волфсбург.

Домакините се активизираха през вторите 45 минути, но пропуски на Хелмес и Тунджай лишиха домакините от точката.. Благодарение на спечелените три точки тази вечер, тимът на Хамбургер се изкачи на седма позиция с 33 пункта, докато „вълците” останаха 13-и с 23 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)