3. Елитните Херта, Гладбах, Хамбургер и Айнтрахт продължават напред за купата (+РЕПОРТАЖИ)

Хамбургер с първа победа при Маркус Гисдол

Елитните Херта, Борусия (Мьонхенгладбах), а също и Хамбургер се класираха за втория кръг (осминафинали) на турнира за Купата на Германия. В мач между отбори от Първа Бундеслига пък Айнтрахт изхвърли Инголщад след дузпи.

Херта се наложи с 2:0 над втородивизионния Санкт Паули и е без загуба вече в пет мача. Мичел Вайзер (42’) и Валентин Щокер (54’) бяха точни за столичани при гостуването.

Участникът в Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) победи 2:0 изпадналия във Втора Бундеслига Щутгарт, срещу който нямаше победа в три мача. Фабиан Джонсън (31’) и Ларс Щиндл (84’) вкараха попаденията за „жребците”.

Закъсалият в Бундеслигата Хамбургер отпразнува първата си победа под ръководството на треньора Маркус Гисдол след 4:0 над третодивизионния Халешер. Два гола отбеляза Боби Ууд през първата част. Ласога и Валдершмид добавиха по един след почивката.

По-рано сензацията поднесе третодивизионният Шпортфройнде Лоте, който се справи с Байер Леверкузен с 4:3 след дузпи, а игра от 79-ата минута до края на продълженията с човек по-малко и дори изравни в допълнителните 30 минути. Наставникът на „асприните” Роджър Шмид, който изтърпява наказание за два мача, изгледа срещата на таблет в клубния автобус.

РЕПОРТАЖИ ГЛЕДАЙТЕ ТУК

Купа на Германия, 1/16 финали:

Динамо Дрезден – Арминия Билефелд 0:1

Фрайбург – Зандхаузен 3:3 в редовното време и продълженията, 3:4 при дузпите

Шпортфройнде Лоте – Байер Леверкузен 1:1 в редовното време, 2:2 след продължения, 4:3 при дузпите

Вюрцбургер Кикерс – Мюнхен 1860 0:0 в редовното време и продълженията, 3:4 при дузпите

Борусия Мьонхенгладбах – Щутгарт 2:0

Санкт Паули – Херта 0:2

Халешер – Хамбургер 0:4

Айнтрахт Франкфурт – Инголщад 0:0 в редовното време и продълженията, 4:1 при дузпите

21:45 Нюрнберг – Шалке 04

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)