3. Две дузпи помогнаха на Хофенхайм да избяга от опасната зона (ВИДЕО)

Две дузпи помогнаха на Хофенхайм да избяга от опасната зона (ВИДЕО)

Крамарич се разписа на два пъти, гостите се издъниха от бялата точка, удариха и греда

Две дузпи помогнаха на Хофенхайм да избяга от опасната зона  (ВИДЕО)

Успех с 3:0 срещу Кьолн отдалечи Хофенхайм на 7 точки от зоната на изпадащите в Бундеслигата. През седмицата те разбиха Херта съссъщия резултат.

Тимът на Себастиян Хьонес вкара два гола от дузпи, а в същото време гостите пропуснаха един наказателен удар и веднъж удариха гредата.

Андрей Крамарич беше точен за 1:0 в 7-ата минута от бялата точка, а в 28-ата Кристоф Баумгартнер удвои. Кьолн изпусна шанс да върне интригата в 45-ата, когато гредата попречи на Мариус Волф да се разпише.

Крамарич реализира втората си дузпа в 75-ата минута. Той се беше разписал по този начин и в първия мач между двата тима през септември, когато Хофенхайм пак спечели - с 3:2.

Тази вечер Антони Модест получи възможност да вкара почетен гол от 11-ия метър в 78-ата, но вратарят Оливер Бауман спаси шута му.

Програма на Хофе е тежка, защото му предстоят двубои с Байерн (Мюнхен), Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Дортмунд). Кьолн е само на 2 точки от първия тим над него - Арминия (Билефелд), а в следващия кръг предстои дерби точно между тези съперници.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)