3. Две дузпи класираха Гладбах на полуфинал за купата (ВИДЕО)

Две дузпи класираха Гладбах на полуфинал за купата (ВИДЕО)

Борусия удари 2:1 Хамбургер като гост

Борусия (Мьонхенгладбах) е вторият полуфиналист в турнира за Купата на Германия след победа с 2:1 като гост над друг елитен тим – Хамбургер.

Най-доброто положение през първото полувреме се откри пред Боби Ууд, но Ян Зомер извади с една ръка.

В 51-ата минута гостите получиха право на дузпа. Мергим Маврай задържа Патрик Херман в наказателното поле. Ларс Щиндл не сбърка от бялата точка.

Само 8 минути по-късно бе отсъдена втора дузпа за Гладбах. Рене Адлер спаси удар на Щиндл, но Йонас Хофман приклещи Матиас Остржолек. Рафаел прати в горния ъгъл за 2:0. Този път "жребците" бяха далеч по-успешни от 11-метровия наказателен удар срещу Хамбургер, за разлика от шампионатния мач.

Американският национал Боби Ууд намали в 92-ата минута, оформяйки крайното 1:2.

Борусия (М) се присъединява към Айнтрахт, който елиминира снощи след 1:0 Арминия. Двубоя между Шпортфройнде Лоте и Борусия Дортмунд бе отложен заради лоши атмосферни условия и тежко състояние на терена в Лоте. Тази вечер от 21:45 ч е дербито между Байерн и Шалке.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)