3. Драматична победа за Хамбургер над Айнтрахт 3:2

Драматична победа за Хамбургер над Айнтрахт 3:2

Отборите на Айнтрахт Франкфурт и Хамбургер завършиха наравно 2:2 в мач от поредния кръг на Немската Бундеслига. Попаденията за домакините отбелязаха Мейер (61') и Кайо (64'), докато за Хамбургер точни бяха Яролим (22'), Олич в (58') и Троховски в 90-ата минута.

Отборът на  Хамбургер победи Айнтрахт Франкфурт с 3:2 в драматичен мач от 33-ия кръг на Немската Бундеслига. Попаденията за домакините отбелязаха Мейер (61') и Кайо (64'), докато за Хамбургер точни бяха Яролим (22') и Олич в (58') и Троховски в 90-ата минута.

Срещата започна много динамично, като и двата отбора можеха да си отбележат попадения. Все пак гостите от Хамбург бяха по-дейния отбор и закономерно правиха по-опасните атаки. В една от тях в 22-ата минута Яролин се възползва от открилата му се ситуация и успя да отбележи гол. След това гола двата тима се впуснаха по скоро в борба за надмощие, отколкото до търсене на попадение. Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

Втората част бе значително по-интересна. Домакините от Айнтрахт успяха да изравнят в 61-ата минута чрез Мейер, а само три минути по-късно стигнаха до нов гол благодарение на Кайо в 64-ата. Гостите от Хамбург успяха да изравнят чрез Олич в 58-ата минута. Победното попадение бе дело на Троховски в 90-та минута.

След този мач Айнтрахт е на 13-то място с актив от 33 точки, докато Хамбургер е на пето място с 61 точки