3. Дортмунд загря за Бундеслигата с 5 гола срещу Елче

Дортмунд загря за Бундеслигата с 5 гола срещу Елче

Байер Леверкузен се изложи и загуби с 2:4 от Хееренвеен

Немският шампион Борусия Дортмунд загря за битките в Бундеслигата с убедителна победа с 5;1 над втородивизионния испански Елче.

С хеттрик за „жълто-черните” се отличи Мохамед Зидан, който по принцип рядко намира място в състава на Юрген Клоп. Първото полувреме беше истинска лекция на Борусия.

На стадион „Мануел Мартинес Валеро” в Елче гостите нанизаха цели 4 гола през първата част. Зидан откри резултата в 11-ата минута, а едно от откритията на сезона в Германия Иван Перишич направи 0:2 в 23-ата.

Надмощието и по-добрата игра на германците продължи. Зидан беше в добро настроение да пронизва мрежата и оформи своя хеттрик още до почивката. Египтянинът вкара два бързи гол в 33-ата и 40-ата минута за разгромното 0:4 на почивката.

През втората част Юрген Клоп направи много промени в състава и играта се поизравни. Невен Суботич си вкара нещастен автогол след час игра и отсрами Елче – 1:4. Пет минути преди края Флориян Кринге също отбеляза за крайното 1:5 в полза на Борусия Дортмунд.

В друга контрола Байер Леверкузен се издъни срещу холандския Хееренвеен и допусна загуба с 2:4.

„Аспирините” играха мача на „Естадио да Нора” в малкото португалско градче Ферейрас. През първата част двата отбора си размениха по един бърз гол. Зиак откри за холандците в 9-ата минута, но Ерен Дердийок изравни 10 по-късно – 1:1.

Байер игра в експериментален състав, но успя да поведе. Белараби изведе Леверкузен напред в 63-ата минута, но след това Хееренвеен се развихри. Зомер изравни и хиксът се запази до последните 10 минути.

В заключителната част холандците нанизаха нови два гола и взеха победата. Ван ла Пара донесе нов обрат в мача за 2:3, а Слагвеер подпечата триумфа на Хееренвеен с 4-ти гол – 2:4.

Шампионът Борусия се завръща по немските терени за мач от първенството срещу Хамбургер навън на 22 януари. Байер Леверкузен подновява сезона в Бундеслигата с домакинство на Майнц 05 на 22 януари.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)