3. Дортмунд счупи 10-годишен карък срещу Бохум

Дортмунд счупи 10-годишен карък срещу Бохум

Борусия Дортмунд постигна четвъртата си поредна победа в 28-я кръг на Бундеслигата. Успехът срещу Бохум в областното дерби на Рур с 2:0 е първи успех за дортмундци като гост на „rewirpowerStadion”. С трите точки Борусия се доближи и до „международните” места в Германия.

Заслуженото 2:0 за тима на Юрген Клоп оформиха Патрик Овомойела и Нелсон Валдес. Първият имаше си създаде двоен повод за радост тъй като отбеляза 100-я си мач в Бундеслигата с първия си гол на немска земя. Овомойела изведе гостите напред в резултата в 11-ата минута.

Нелсон Валдес подпечата успеха в 57-ото дерби на Нордрайн Вествален за „жълто-черните” в 54-ата минута. Домакините започнаха срещата с остри атаки, благодарение на които поеха и контрола върху първоначалните минути на мача. Натискът обаче доведе единствено до един опасен удар с глава на бившия футболист на Борусия Диего Климович.

Дортмунд постепенно изравни силите на терена, след като в осмата минута Станислав Сестак трябваше да чисти топката от собствената си гол линия след бомбен удар на Тамаш Хайнал. Добре изпълнен ъглов удар на Себастиян Фрай предостави златна възможност за Овомойела, който изведе тима си напред.

Гостите бяха далеч по-силният тим след почивката. Бохум едва успяваше да се противопостави на добре организираната противникова халфова линия. Удар с глава на Сестак затрудни вратарят Даниел Фернандес, след което последва и решителния гол на Валдес.

Борусия разполага с 46 точки в актива си след 28-я кръг, също с колкото разполага  и шестия Шалке. Двата тима се намират на три точки от зона УЕФА.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)