3. Дортмунд с инфарктна победа в Кьолн

Дортмунд с инфарктна победа в Кьолн

Без Митко Рангелов, Борусия надделя с 3:2 над „козлите” като гост

Отборът на Борусия Дортмунд постигна драматична победа с 3:2 при гостуването си на Кьолн от 18-ия кръг на немската първа Бундеслига. „Миньорите”, в чиито редици поради контузия не игра българският национал Димитър Рангелов, поведоха набързо с 2:0 в резултата, но допуснаха изравняване в самия край на мача. Все пак в добавеното време гостите от Дортмунд вкараха трети гол, с който спечелиха и трите точки в мача. „Козлите” пък продължават да разочароват с изявите си и няма да е изненада, ако Подолски, Новакович и компания напуснат елита в края на сезона.

Дортмунд излезе напред в резултата още в 28-ата минута, когато след центриране от ъглов удар, Бариос отклони топката на задната греда, където централният бранител Матс Хумелс стреля с глава и промуши топката в мрежата на Мондрагон за 0:1. В самия край на първата част Хумелс вкара втория си гол в мача, след като се оказа най-съобразителен в полето на домакините при изпълнение на статично положение и отблизо стреля безпощадно с левия крак за 0:2.

През втората част Кьолн наложи натиск и създаде няколко отлични положения, но стигна до гол едва в 83-ата минута, когато Маккена засече с глава центриране от фаул на Пиер Воме и върна надеждата на домакините за нещо повече в този мач. Само 2 минути преди края на срещата „козлите” стигнаха до равенството – голмайсторът Маккена свали с глава към Мохамад, който от няколко метра простреля стража на Борусия за 2:2.

Радостта на „козлите” обаче трая едва 2 минути, тъй като в добавеното време Дортмунд стигна до трети гол, с който успя да реши всичко в своя полза. В герой за гостите се превърна Кевин Гроскройтц, който получи топката от Бласчуковски и с премерен удар от около 10-ина метра матира Мондрагон за крайното 2:3.

Така с този успех Дортмунд вече е 5-и в класирането с актив от 33 точки, само на 5 зад лидера Леверкузен. Кьолн пък е на 14-а позиция с 18 точки, само на 2 над зоната на изпадащите.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)