3. Домовчийски титуляр, Дуисбург с първа победа

Домовчийски титуляр, Дуисбург с първа победа

Немският тим победи Динамо (Дрезден) с 3:0 пред своя публика

Валери Домовчийски изигра 76 минути за първата победа на Дуисбург във Втора Бундеслига през новия сезон. Тимът на Домо записа първи успех след 3:0 над Динамо (Дрезден) едва в 6-тия си мач през сезона въпреки големите очаквания към него.

Днес гостите от Дрезден започнаха по-добре срещата и пропуснаха няколко изгодни положения при добри контраатаки. В 40-ата минута те нацелиха и горната греда на домакините и след този пропуск мачът им се изплъзна.

Баич вкара изключително красив гол за Дуисбург в края на полувремето. Той засече от въздуха едно центриране от корнер, намери топката от воле с все сила и с помощта на горната греда топката влетя в мрежата.

Динамо опита да върне гола през втората част. След смяната на Домовчийски играта на домакините в атака се раздвижи и те стигнаха до нови 2 гол. Юла се разписа за 2:0 в 79-ата минута, а в полседната Гай си отбеляза автогол за класическото 3:0.

Така Домо и компания записаха най-сетне победа в първенството и се изкачиха до 11-то място, а Динамо (Дрезден) остана на 14-тото преди изиграването на останалите мачове от този кръг.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)