3. Домо игра 15 минути при жизненоважен успех на Дуисбург

Домо игра 15 минути при жизненоважен успех на Дуисбург

Валери Домовчийски можеше да вкара страхотен гол при победата с 2:1 над Бохум

Дуисбург спечели с 2:1 като димакин на Бохум, а българският нападател Валери Домовчийски се появи в игра в 74-ата минута. Само 4 минути след появяването му на терена Дуисбург изкова трите точки на своя „Шауинсланд-Райзен Арена” в среща от 26-ия кръг на Втора Бундеслига.

Двубоят започна лошо за домакините. В 19-ата минута Мимун Азауа направи добър рейд, намери Такаши Инуи и японецът се разписа за 0:1.

Гостите си отбелязаха нещастен автогол 6 минути по-късно. Гясула центрира от корнер, централният нападател на Бохум Николос Гилашвили опита да изчисти, но нещастно заби в собствената си врата – 1:1.

Домочийски замени Хофман в 74-ата минута и 4 по-късно Дуисбург вкара победния гол. Екзалгер намери долния ъгъл на вратата с удар от 17 мерта от пряк свободен удар и направи 2:1.

Домо беше много по-свеж от защитата на Бохум и можеше да вкара страхотен индивидуален гол в 83-ата минута. Бившият играч на Левски навърза двама бранители, и опита да прехвърли вратаря от точката на дузпата, но кълбото кацна на мрежата над целта.

Дуисбург има 24 точки на 15-то място, на 3 над зоната на плейаута. Бохум заема 10-та позиция с 31 и не се бори за нищо.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)