3. Диего вдъхнови Волфсбург за първа домакинска победа

Диего вдъхнови Волфсбург за първа домакинска победа

Бразилецът вкара два гола и бе в основата на третия при 3:1 над Байер Леверкузен

Волфсбург спечели първа победа като домакин през сезона в Бундеслигата след 3:1 над Байер Леверкузен в 11-ия кръг. След едно реми и три загуби "вълците" най-сетне зарадваха публиката на "Фолксваген Арена".

Домакините решиха мача до 33-ата минута, когато водеха вече с 3:0 срещу "аспирините", които през седмицата се класираха напред в Лига Европа.

Диего показа, че не е забравил как се вкарва от пряк свободен удар в 4-ата минута. Бразилецът вкара красиво над стената от 22 метра в горния ляв ъгъл за 1:0.

В 16-ата Диего вече праазнуваше втори гол. Таранът Бас Дост го намери в наказателното поле и плеймейкърът с точен нисък удар в левия ъгъл покачи на 2:0.

"Вълците" разкъсваха "аспирините" и стигнаха до трети гол, който на практика реши мача още до почивката. Този път Диего намери с чудесен пас Шефер, той центрира за Дост и холандецът се разписа за 3:0 след 33 минути игра.

До края срещата се доиграваше, а гостите стигнаха до почетен гол в самия край. Щефан Кислинг се разписа в първата минута на добавеното време за 3:1, а трите точки са много важни за Волфсбург в битката за оцеляване.

Волфсбург остава 16-ти с 11 точки, Байер е пети с 18.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)