3. Дембеле с асистенция при загуба на Фрайбург за купата

Дембеле с асистенция при загуба на Фрайбург за купата

Oтборът на Фрайбург отпадна рано-рано от турнира за Купата на Германия, след като днес отстъпи с 2:3 на тима на Унтерхахинг. Срещата се игра на стадион „Хохелуфт” и бе от програмата на 1-ия кръг на надпреварата.

Бившият нападател на родния Левски – Гара Дембеле, изигра цял мач за гостите, като се представи на добро ниво и даде асистенцията за второто попадение на своя тим.

Иначе Макиади изведе Фрайбург напред в 9-та минута, но в 17-ата Стернишко изравни. В 47-ата Тунич даде преднина на домакините с гол от дузпа, а в 74-ата, след хубава асистенция на Дембеле, Райзингер възстанови статуквото. Крайното 3:2 оформи Тунич в 87-ата минута отново от дузпа.

До този момент днес се изиграха още 4 мача от 1-ия кръг на Купата на Германия, ето и резултатите:

Аймшбутлер ТВ – Гройтер Фюрт 0:10

Анкер Визмар – Хановер 0:6

Карлсруе – Алемания Аахен 3:1

Обернауланд – Инголщад 1:4
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)