3. Дармщад изстрада три точки у дома и засега оцелява в елита (ВИДЕО)

Дармщад изстрада три точки у дома и засега оцелява в елита (ВИДЕО)

"Лилиите" се наложиха с 2:1 над Шалке

Дармщад излъга с 2:1 Шалке в среща от 29-ия кръг в елита на Германия и на теория все още има шанс за оцеляване в Първа Бундеслига.

Срещата започна добре за домакините, които откриха в 11-ата минута чрез Марио Вранчич. Голът обаче мотивира гостите, които на няколко пъти изпуснаха изгодна възможност да изравнят, а в 58-ата Бургщалер изпълни слабо дузпа, която вратарят на Дармщад отрази.

Усилията на Шалке се увенчаха с успех в 75-ата, когато точен бе Коке. Шест минути по-късно Керер получи червен картон и гостите трябваше да доиграят срещата в намален състав.

Дълбоко в добавеното време Гондорф покачи на 2:1 и донесе лъч надежда за Дармщад, който е последен в класирането с 18 точки. Шалке остава с 37 точки на 11-а позиция.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)