3. Бургхаузен на Донков с 18-о равенство в Германия

Бургхаузен на Донков с 18-о равенство в Германия

Бургхаузен с помощник треньор Георги Донков измъкна драматично 1:1 като гост на Хейденхейм в деербито на 35-ия кръг на трета Бундеслига. Двата тима се борят за третото място, което дава право на бараж за влизане в по-горната дивизия от следващия сезон

Бургхаузен с помощник треньор Георги Донков измъкна драматично 1:1 като гост на Хейденхейм в деербито на 35-ия кръг на трета Бундеслига. Двата тима се борят за третото място, което дава право на бараж за влизане в по-горната дивизия от следващия сезон.
Домакините от Хейденхейм откриха резултата с ранен гол на Малура (10). Финалната атака на Бургхаузен даде резултат в 83-ат минута, когато Сенесие оформи крайното 1:1.

Със спечелената точка тимът на Донков вече има 54 и твърдо е пети. Със същите точки, но с по-добра голова разлика четвърти е Регенсбург. За Бургхаузен равенството е 18-о, като по този показател тимът е №1 в трета Бундеслига. За последно отборът на Донков е губил тази година на 18 февруари. В класирането три кръга преди края води Зандхузен с 63 т, пред Аален – 60 и Кемницер – 55. На 21 април Бургхаузен приема осмия Кикерс Офенбах.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)