3. Борусия разнебити Кьолн в Дортмунд (видео)

Борусия разнебити Кьолн в Дортмунд (видео)

Късен гол донесе победата на Кайзерслаутен срещу Фрайбург, Херта и Майнц с нулево реми

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби гостуващия Кьолн с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионите откриха головата фиеста на „Сигнал-Идуна Парк” още в 7-ата минута с попадение на Шинджи Кагава. В 25-ата Марсел Шмелцер удвои преднината на домакините, а минута преди края на първата част Роберт Левандовски придаде класическо изражение на резултата. В 50-ата минута Левандовски се разписа отново, а крайното крайното 5:0 оформи Себастиан Кел в 66-ата минута.

Тимът от Дортмунд бе пълен господар на терена през цялото време и това 5:0 бе най-малкото, с което футболистите на Кьолн можеха да си тръгнат. Гостите така и не отправиха точен удар по посока на противниковата врата.

Срещата започна по отличен начин за отбора на Борусия, който откри резултата в 7-ата минута с удар от десетина метра след асистенция на Кевин Гроскройц.

Домакините избухната отново в 25-ата минута, когато Марсел Шмелцер получи пас в наказателното поле от Свен Бендер и със силен удар вкара второто попадение в мача.

В 44-ата минута отбраната на Кьолн капитулира за трети път. Този път Роберт Левандовски бе намерен чудесно от Бендер и забоде нов гол за дормундци.

През втората част кошмарът за гостите продължи, след като пет минути след подновяването на играта Левандовски отбеляза второто си попадение. Топката бе свалена с глава за поляка в наказателното поле от Кевин Гроскойц и за Левандовски не остана
нищо друго освен да накара Михаел Ренсинг да извади кълбото за четвърти път от своята мрежа.

Последното пето попадение във вратата на Кьолн бе дело на Себастиан Кел, който засече с глава центиране на Блашчуковски.
По този начин тимът на Борусия се изкачва на втора позиция в класирането с актив от 19 точки. Кьолн пък запази 11-ото място с 13 пункта.

В друг мач от немското първенство Кайзерслаутен победи трудно Фрайбург с минималното 1:0 у дома.

Единственото попадение отбеляза Етей Шехтер с глава в 75-ата минута.

Двубоят на „Фритц, Уолтър Щадион” бе равностоен и напрегнат през по-голямата част от времето. Все пак домакините, отправиха повече удари към протичниковата врата и заслужено стигнаха до победното попадение.

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле не бе в групата на гостите.

Така отборът на Кайзерслаутен събра актив от 11 точки и в момента заема 14-о място. Разнебитения тим на Кьолн пък, въпреки загубата, се намира на 11 позиция с 14 пункта.

Отборите на Херта и Майнц не се победиха в друга среща от Бундеслигата.

На „Олимпиащадион” двата тима завършиха при нулево равенство след скучни 90 минути.

Благодарение на точката, гостите от Майнц се изкачват на 15-о място с актив от 9 пункта. Новаците от Херта пък засега заемат комфортно място в средата на таблицата. Бившият тим на Валери Домовчийски е на 10-а позиция с 13 точки.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)