3. Борусия (Мьонхенгладбах) в суперкриза след 1:2 от Айнтрахт, Борусия (Дортмунд) с поредна издънка

Майер не показа, че е по-добър от Лухукай, Зидан предотврати неясен изход на мача с гол в 44-ата минута

Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) се намира в дълбока криза след поредната загуба на тима. Този път това стана у дома с 1:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в мач от единайстия кръг на немската Бундеслига. Домакините започнаха активно срещата и при една от атаките Рус си отбеляза автогол и така Борусия поведе в резултата. Радостта на домакините не трая дълго, след като само четири минути по-късно чешкият национал Мартин Фенин вкара за 1:1.

През второто полувреме играта бе равностойна, но футболистите на Гладбах имаха проблеми при организирането на атаки и не успяха да отбележат попадение, докато франкфуртци се възползваха от това и Финк оформи крайното 2:1 в полза на Айнтрахт в 52-ата минута на мача. Това е трети мач на Майер начело на тима, но той не показа, че разполага с по-големи качества от предшественика му Лухукай. Майер постигна победа в дебюта си, но след това Гладбах загуби два мача подред от Волфсбург и сега от Айнтрахт. След тази среща тимът се намира на предпоследното 17-то място със седем спечелени точки, докато гостите от Франкфурт са 12-та позиция с 12 точки.

В последната среща от единайстия кръг Борусия (Дортмунд) допусна нова издънка и направо 1:1 с Бохум в домакински мач. Момчетата на Юрген Клоп са много непостоянни този сезон и можеха да изгубят двубоя. Голът за гостите от Бохум вкара полякът Здебел в 27-ата минута на срещата. След това попадение рурския тим се активизира и египетският национал Мохамед Зидан възстанови равенството в 44-ата минута на срещата. През второто полувреме и пред двата тима се откриха шансове за попадение, но резултатът се запази. Борусия (Дортмунд) заема 6-то място в класирането с 18 точки, докато Бохум е на 15-то място с 8 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)