3. Борусия (Мьонхенгладбах) се спаси срещу Хамбургер в края (+ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) се спаси срещу Хамбургер в края (+ВИДЕО)

Вердер обърна Фрайбург като гост за едно полувреме

Борусия (Мьонхенгладбах) и Хамбургер завършиха при резултат 2:2 сблъсъка помежду им от петия кръг на немската Първа Бундеслига. Срещата се игра на „Борусия-Парк”, а гостите от Хамбургер владееха повече топката и имаха повече на брой положения за отбелязване на гол пред противниковата врата. Гостите водеха с 2:1 почти до самия край на мача, но в продължението на срещата Борусия достигна до втори гол и така двубоят завърши наравно – 2:2.

Още във 2-ата минута Иво Иличевич отправи изстрел към Марк-Андре тер Щеген, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Преди изтичането на първия четвърт час имаше още няколко интересни ситуации – добри положения за домакините обаче не успяха да реализира Майк Ханке, Люк де Йонг и Хуан Аранго, докато с пропуск за гостите се отчете Артьомс Рудневс.

Хамбургер успя да излезе с гол напред в 23-ата минута, когато Рафаел ван дер Ваарт прати кълбото в мрежата на Борусия. Домакините бързо можеха да възстановят равенството, но ударът на Майк Ханке в 26-ата минута бе спасен от Рене Адлер.

В следващите минути се стигна до няколко интересни ситуации пред вратата на Борусия. Рафаел ван дер Ваарт и Хейко Вестерман обаче стреляха извън рамките на вратата.

Домакините успяха да изравнят резултата в 39-ата минута, когато Мартин Щранцл прати с глава кълбото в мрежата на Хамбургер след центриране на Хавард Нордтвейт.

До края на първата част обаче гостите отново успяха да поведат. Артьомс Рудневс отбеляза втори гол за Хамбургер в 45-ата минута.

Началото на втората част бе спокойно, а в 53-ата минута Хамбургер получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Щранцл срещу Иво Иличевич. Бранителят на Борусия получи червен картон и така домакините останаха с човек по-малко, а гостите трябваше да изпълняват дузпа. Зад топката застана Рафаел ван дер Ваарт, но ударът му срещна дясната греда и по този начин холандецът не успя да достигне до втория си гол в мача.

Въпреки че доигра срещата с 10 души, Борусия все пак успя да достигне до равенството. Това се случи в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя, когато Алваро Домингес прати с глава кълбото в мрежата на гостите и оформи крайното 2:2.

След това равенство Борусия (Мьонхенгладбах) заема 10-ото място в подреждането и е с актив от 6 точки. Хамбургер е 14-ти с 4 пункта.

В друг мач от петия кръг Вердер (Бремен) надви с 2:1 като гост Фрайбург.

Домакините от Фрайбург водеха с 1:0 на почивката на мача, след като Джонатан Шмид бе успял да се разпише в 36-ата минута, но през втората част Вердер отбеляза два гола и по този начин осъществи обрат и се поздрави с трите точки. Джоузеф Акпала възстанови равенството в 47-ата минута, а Аарън Хънт отбеляза за 2:1 в полза на гостите в 59-ата.

След тази победа Вердер е на 7-ото място със 7 точки. Фрайбург е 12-ти с 5.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)