3. Борусия (Мьонхенгладбах) с впечатляващ обрат като гост на Хановер

Борусия (Мьонхенгладбах) с впечатляващ обрат като гост на Хановер

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 3:2 като гост Хановер в среща от 9-ия кръг на Първа Бундеслига. Мачът се игра на „АВД-Арена”.

На почивката на двубоя резултатът бе 0:0. Пропуск за домакините от Хановер направи Маме Бирам Диуф, докато добри ситуации за Борусия не успяха да реализират Игор Де Камарго, Мартин Щранцл и Хуан Аранго.

Хановер излезе с гол напред в 48-ата минута, когато Ян Шлаудраф успя да се разпише след удар с десния крак. Маме Бирам Диуф пък покачи на 2:0 в 53-ата минута, пращайки топката в мрежата на съперника от близко разстояние.

Борусия се активизира и успя да намали на 1:2 в 70-ата минута след гол на Алваро Домингес Сото, а в 77-ата Роел Броуверс върна гостите в мача, реализирайки попадение за 2:2. В 79-ата минута Борусия достигна до пълен обрат в срещата, след като достигна до трети гол, който бе дело на Хуан Аранго. Така гостите поведоха с 3:2, а това бе и крайният резултат от срещата.

След днешния успех Борусия има актив от 12 точки и заема 9-ото място в подреждането. Хановер е 10-ти с 11 пункта.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)