3. Борусия (Мьонхенгладбах) и Щутгарт завършиха наравно

Борусия (Мьонхенгладбах) и Щутгарт завършиха наравно

Така и двата тима изпуснаха шанса да станат третият отбор в германския елит с две поредни победи и сега заемат трето и четвърто място с по четири точки

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Щутгарт не можаха да се победят и си поделиха по една точка, след като завършиха наравно 1:1 в двубоя помежду си от втория кръг на Бунеслигата. Така и двата тима изпуснаха шанса да станат третият отбор в германския елит с две поредни победи и сега заемат трето и четвърто място с по четири точки.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, след като Щутгарт беше по-активният отбор, но така и не можа да преодолее младия вратар на Борусия Марк-Андре тер Стеген, който на няколко пъти се намеси сигурно. В самия край на първата част пък Марко Ройс можеше да изненада швабите, но ударът му от 16 метра мина съвсем малко встрани.

Второто полувреме предложи на зрителите на "Борусия Парк" значително повече емоции. В 65-ата минута дойде и най-спорното положение в мача. При едно единоборство първо Ройс избута Уилиам Квист, но съдията даде знак играта да продължи. Квист не остана длъжен и на свой ред бутна Ройс, който веднага падна в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Филип Даемс и хвърли трибуните в екстаз. Радостта на Борусия обаче не продължи много дълго. В 71-ата минута Квист напредна отдясно, центрира в наказателното поле към Кристиан Гентнер, той с глава подаде топката към далечния ъгъл и там Какау беше на правилното място, за да изравни и да донесе точката на своите

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)