3. Борусия М оцеля в драма с шест гола (ВИДЕО)

Борусия М оцеля в драма с шест гола (ВИДЕО)

"Жребчетата" се добраха до точката срещу Айнтрахт в 96-ата минута

Боусия (Мьонхенгладбах) измъкна точка при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) от 12-ия кръг на Бундеслигата. Двата отбора направиха 3:3, като "жребчетата" се добраха до равенството с два гола в заключителните минути на мача. По този начин те се изкачиха на шесто място в класирането, а Айнтрахт е девети.

Началото беше по-добро за гостите и Матиас Гинтер стреля покрай вратата. В 14-ата минута Борусия получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле и Ларс Щиндъл прати топката в мрежата. Това беше петото му попадение през сезона.

Този гол накара футболистите на Айнтрахт да заиграят много по-агресивно и само за десетина минути те изцяло обърнаха нещата в своя полза. Андре Силва изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Щефан Лайнер. Португалецът изведе домакините напред след комбинация с Аймен Баркок, а после двамата си размениха ролите и Силва асистира на Баркок за 3:1.

Още на почивката наставникът на Борусия Марко Розе предприе две смени, като пусна Денис Закария и Валентино Лазаро на местата на Ласло Бенес и Ханес Волф.

В 64-ата минута Амин Юнес можеше да вкара четвърти гол за домакините, но пропусна. Четвърт час преди края реферът Бенямин Кортус даде дузпа за Айнтрахт, но след намесата на ВАР промени решението си и отсъди фаул извън наказателното поле.

Тимът от Франкфурт завърши мача с човек по-малко. В 81-ата минута Давид Абрахам фаулира набралия скорост Брийл Емболо и това му донесе втори жълт картон. Самият Емболо избута грубо съперника си и също трябваше да бъде изгонен, но се размина само с официално предупреждение.

Борусия намали в 90-ата минута с нов гол на Щиндъл, този път от дузпа. Нарушението в наказателното поле беше на Аймен Баркок. Домакините се огънаха и бяха наказани в 96-ата минута. Тогава Щиндъл стреля с глава, Кевин Трап спаси, но при добавката Щиндъл оформи хеттрика си и донесе равенството на "жребчетата".

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)