3. Борусия (М) наказа Байер след обрат от 0:2 (ВИДЕО)

Борусия (М) наказа Байер след обрат от 0:2 (ВИДЕО)

Ларс Щиндел вкара два гола за крайното 3:2

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна впечатляващата победа над Байер (Леверкузен) в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят, който се проведе на стадион „БайАрена”, завърши при резултат 3:2. До успеха се стигна след обрат от 0:2.

През първото полувреме домакините бе по-активният и създаде повечето интересни положения.Резултатът бе открит в 31-ата минута, когато защитникът Джонатан Тан се разписа с глава след центриране от ъглов, изпълнен от Хакан Чалханоглу. Това бе негов първи гол в германското първенство в 60-ия му мач.

След три минути „аспирините” нанесоха втори удар. Отново корнер, този път центрира Карим Белараби Хавиер, а мексиканският нападател Ернандес-Чичарито също с глава вкара шестия си гол от началото на сезона.

След почивката отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) излезе преобразен. Футболистите на Дийтер Хекинг действаха много по-уверено и агресивно. В 50-ата минута Азар получи на чиста позиция в наказателното поле, стреля, но Лено се намеси стабилно.

В 52-ата минута Ларс Щиндел вкара за гостите, след като се пребори за топката на границата на наказателното поле и със силен удар с десния крак не остави шансове на Лено.

Отново Щиндел смълча трибуните на „БайАрена” в 58-ата минута. Той засече с глава центриране на Оскар Венд отляво.

Малко след това Йонас Хофман можеше да направи пълен обрат, след като бе намерен много добре от Щиндел в наказателното поле и стреля, но защитник протегна крака си и изби в ъглов.

Третият гол в крайна сметка не закъсня. В 71-ата минута Рафаел бе изведен много добре,  пребори се с Тан и сам срещу вратаря хладнокръвно се разписа, оформяйки крайното 3:2.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)