3. Борусия излезе победител от евробитката срещу Хамбургер

Борусия излезе победител от евробитката срещу Хамбургер

Отборът на Борусия Дортмунд имаше за какво да си „връща” на Хамбугер в мача от 19-я кръг на немската Бундеслига. Двата тима са преки съперници в борбата за разпредление на местата, даващи право на участие в евротурнирите. Борусия спечели с 1:0 в нетипично слаборезултатен мач от подобен калибър, а разликата направи Нелсон Валдес в 36-ата минута с техничен диагонален удар от границата на наказателното поле

Отборът на Борусия Дортмунд имаше за какво да си „връща” на Хамбугер в мача от 19-я кръг на немската Бундеслига. Двата тима са преки съперници в борбата за разпредление на местата, даващи право на участие в евротурнирите. Борусия спечели с 1:0 в нетипично слаборезултатен мач от подобен калибър, а разликата направи Нелсон Валдес в 36-ата минута с техничен диагонален удар от границата на наказателното поле.

Българският нападател на Борусия Димитър Рангелов се възстановява от фрактура в стъпалото и не бе в групата на домакините.

В края на миналия сезон Хамбург излезе на крачка пред „жълто-черните” и ги лиши от футбол в Европа, а през първата половина на настоящия сезон бургерите спечелиха убедително с 4:1, като още в 12-ата минута водеха с 3:1.

Днес обаче играчите на Борусия бяха на друго мнение. Срещата на „Сигнал Идуна Парк” не бе никак атрактивна и не изобилстваше от многобройни положения главно заради заряда на двубоя. Състоянието на силно увредения от полярните метеорологични условия в централната част на континента също не спомогна за доброто качество на игра.
През първата част головите положения бяха малко, но за сметка на това единоборствата бяха повече от изобилни. При едно от тях един от най-активните играчи в редиците на домакините Якуб „Куба” Блашчиковски остана да лежи на терена с окървавена уста след неволен удар от Томас Ринкон.

В 36-ата минута центриране от половината на домакините в пеналта на „червените гащи” не бе изчистено от Аого. Нелсон Валдес успя да овладее на границата на наказателното поле и с добре премерен диагонален удар къл левия ъгъл препарира Франк Рост за 1:0.
След почивката домакините изпуснаха още една добра възможност да удвоят преднината си. Матс Хумелс изведе Блашчиковски след меле в пеналта на Хамбург, но полякът не успя да реализира. Гостите се опитаха да отвърнат с удар в близост до страничната греда на Берг, но той не успя да оползотвори центрирането на Младен Петрич.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Борусия (36 т.) задмина непобедения до този момент като гост Хамбург (34 т.) за четвъртото място и се доближи на две точки до третия Шалке.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)