3. Борусия Дортмунд с много важна победа (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд с много важна победа (ВИДЕО)

По този начин „жълто-черните“ изпревариха Лайпциг и се изкачиха на второ място в класирането

Борусия Дортмунд записа много важна победа, след като надделя с 2:1 като гост в дербито на адашите срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Двубоят бе директен сблъсък между два от отборите в челото, за които срещата бе още по-важна след загубените точки от РБ Лайпциг няколко часа по-рано.

Очаквано двубоят на „Борусия Парк“ бе на високо ниво, изпълнен с интересни ситуации и пред двете врати като в крайна сметка гостите може би закономерно стигнаха до успеха след победен гол на Ашраф Хакими в 71-ата минута.

По този начин „жълто-черните“ изпревариха Лайпциг и се изкачиха на второ място в класирането с 51 точки, на 1 зад лидера Байерн, който в неделя домакинства на Аугсбург. Гладбах пък се смъкна на пето място с 46 точки и изглежда ще се концентрира върху борбата за топ 4.

Първият гол в Мьонхенгладбах падна още в 8-ата минута, когато след грешка в отбрана на домакините Ерлинг Холанд изведе Торган Азар, който пък се справи технично с трима съперници, след което с удар в далечния ъгъл реализира за 1:0.

До края на полувремето по-добрите ситуации бяха пред вратата на Дортмунд, но до изравнителен гол не се стигна.

Това все пак стана факт 5 минути след подновяването на играта. След центриране от корнер на далечната греда Аласан Плеа бе оставен сам и хитро подаде към Ларс Щиндл, който от близка дистанция нямаше проблеми да засече за 1:1.

Победният гол за Дортмунд падна в 71-ата минута, когато Джейдън Санчо видя връхлитащия по дясното крило Хакими, който много бързо си поведе и стреля между краката на Ян Зомер за 2:1.

В края Холанд пропусна от добра позиция и така отбеляза нещо невиждане от началото на кариерата му в Борусия – втори пореден мач без гол. Това обаче не попречи на Дортмунд да продължи чудесната си серия от пет поредни победи във всички турнири.