3. Бохум се спаси след 2:0 над Айнтрахт вкъщи

Бохум се спаси след 2:0 над Айнтрахт вкъщи

Отборът на Бохум постигна най-важната си победа за този сезон, след като надделя над Айнтрахт с 2:0. Срещата се игра на „Ревирпауър Щадион” и бе от програмата на 33-ия, предпоследен кръг на германската Бундеслига. С тези три точки домакините успяха да си осигурят оставането в немския елит и през следващия сезон.

Първият гол за Бохум бе дело на Хашемян в 26-ата минута, който бе намерен по прекрасен начин от Епале и след удар с глава от близко разстояние успя да открие резултата – 1:0. В 72-ата минута Климович оформи крайното 2:0, след като успя да отбележи след хубав изстрел с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Прол.

След тази победа домакините от Бохум се изкачиха на 14-о място във временното класиране с актив от 31 точки, което означава, че те със сигурност остават в първа Бундеслига, тъй като до края на шампионата остава един мач, а зоната на изпадащите е на четири точки от тях. Въпреки загубата си гостите от Айнтрахт също ще играят в немския елит догодина, тъй като се намират на 13-а позиция в подреждането и имат спечелени 33 точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)